روزهای نازنین
  
 
 
آرشیو
 
چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1382
تلافی...
این مطلب مال دیروزه که دچار اختلال شد و من در کمال بیکاری دوباره نوشتمش.....
لیدیز اند جنتل منز سلام:
امیدوارم که حالتون خوب باشه و خوبو خوشو سلامت و سرحال باشید و دماغتونم چاق باشه روسریتونم گل گلی.
اول از همه باید خدمت دوست عزیز صدر عرض کنم که من مخالفتی با زود اپدیت کردن ندارم ولی از اونجایی که قبلا گفتم من نظر رو از پیتزا هم بیشتر دوست دارم بنابر این وقتی یه مطلبی مینویسم یه دو روز صبر میکنم تا همه بخونن و احیانا (نه حتما) نظر بدن و بعد دوباره مطلب جدید مینویسم.
امروز که داشتم وبلوگ گردی میکردم تو قسمت لیست اخرین اپدیتا اسم سرزمین خورشید رو دیدم که تازه اپ دیت کرده و رفتم تو وبلوگش که مطلبشو  بخوندم . مطلبشو راجب کلاس شیمی  معلم شیمی بود و طبق معمول نارضایتی ! و گویا ایشون تصمیم گرفته بود که معلمشون را سوسک کنه!
این مطلبو  که خوندم منو یاد دوران مدرسه انداخت و شیطنت هایی که اون موقع ها میکردیم.(البته حالا میگم اون موقع ها فکر نکنید من یه صد سالیمه همین پارسال پیارسال بود.)
اما یه خاطره ا ی که هیچ وقت یادم نمیره ماجراییی بود که یه ادم مجهول الهویه سر معلمم شیمی افریته ما اوورد که این باعث شد این معلم هم همه چیزو از چشم ما ببینه و خشتکمونو رو سرمون پاپیون کنه و بعدشم هر روز ما رو  بفرسته دفتر خانم مدیر مهمونی به صرف انواع و اقسام تهمت و بدوبیراه و التماس و پاچه خواری از سوی ما!
عرض کنم خدمتتون که ما یه معلم شیمی داشتیم که بسیار مورد علاقه دانش اموزان مدرسه بود . به طوری که هر کس میخواست تازه ترین و جدید ترین و ابدار ترین فحش ها رو یاد بگیره فقط کافی بود اسم ایشونو جلو بقیه بیاره تا  ان طرف انواع و اقسام الطاف رو نصیب روح و جسم و جد و اباد این معلم بیچاره کنه!!!.. و این میون هم یه چیزیهم به طرف مخاطب میرسید که کلی فحش جدید یاد میگرفت.
البته همیشه و بخصوص در مدرسه های دخترونه ادمهای پاچه خوار و خودشیرینک هم پیدا میشن که در امر بادمجون درو قاب چینی تبحر بسیار دارن ولی اکثریت مدرسه از کلاس و معلم شیمی اظهار نارضایتی میکردند به خصوص جانوران! کلاس ما که بابای مدرسه هم از دستمون در امان نبود!!!.....
اون موقع که این اتفاق افتاد اخرای سال بود و فشار ها هم رو بچه ها زیاد چرا که طبق معمول تازه معلم ها یادشون افتاده بود که یه خروار ورق رو درس ندادن و هیچی هم امتحان نگرفتن و تند و تند درس میدادن و امتحان میگرفتن و به خیال اینکه اینا نمرات ماست رد میکردن دفتر واسه میان ترم.(خبر نداشتن هر کدوم از این نمرات نتیجه تلاش های بی شائبه ی گروهی از دانش اموزان در سر جلسه امتحان است و نه تنها یک نفر!)
در این بین بعضی از امتحانا با هم تداخل میکرد و ما  هم  همیشه در تلاش بودیم که یکی از این امتحانا رو حذف کنیم. اکثرا معلمهای با درک بالا . کوتاه میومدن و امتحان خودشونو حذف میکردن ولی یکی مث معلم شیمی ما که اگه بمیره هم وصیت نامش ورقه امتحانی ماست! هیچ وقت کوتاه نمیومد و هر جور شده باید امتحانشو میگرفت. به خاطر همین موضوع هم خیلی از بچه ها به خاطر خراب کردن  امتحان شیمیشون دچار اختلالات روانی و سیستماتیک شدید شدن و در صدد تلافی بر اومدن!!!..
ماجرا از اونجا شروع شد که یه روز صبح که طبق معمول ما رو به زور از خواب بیدار کرده بودن و مث مرده از گور گریخته به مدرسه فرستاده بودن؛ من و مریم زودتر از همه وارد کلاس شدیم. تو عالم خواب و بیداری بودیم که یهو چشممون افتاد به تخته که یه مطلبی روش نوشته شده بود که توجهمونو جلب کرد چرا که به جای شکلک های و نوشته ها و حروف مرموز (که ترشحات مغز دانش اموزان در دقایق اخر مدرسه است)مثل:R:O و H:N و M:N و....(زیرنویس! : حروف دست چپ مربوط به حرف اول اسم جانوران کلاس ما و حروف دست راست مربوط به اول اسم پسر همسایهایشان هست که این دو قشر در ان زمان بسیار با هم مهربان بودند و هر روز یکدیگر را به خانه هم دعوت میکردند!!!....)
ایندفه با گچ قرمز یاداشت عجیبیی با این مزمون نوشته شده بود: امروز یه بلایی سرتون میاد!
من ومریم یه خورده فکر کردیم و هی از هم میپرسیدیم که یعنی چی یه بلایی سرمون میاد؟!! ولی از اونجایی که جوابی برای این سوال نداشتیم و هر بلایی سرمون میومد ا امتحان شیمی اون روز بهتر بود بی خیال شدیم.
زنگ صف خورد و ما باید برای گوش کردن شر و ورای خانم مدیر و خانم ناظم و و دانش اموزان پاچه خوار بیکار  میرفتیم سر صف.
بعد از صف صبحگاهی دیگه همه بچه ها اومده بودن و همه با هم رفتیم کلاس که ما دیدیم اون نوشته هنوز رو تخته هست. بچه های دیگه هم با دیدن اون یه کم تعجب کردند ولی از انجایی که در کلاس ما امور سر کاری زیاد بود این رو هم به اون حساب گذاشتند.
خلاصه همه در کلاس بودیم مضطرب و نگران منتظر  معلم شیمی عقده ایمون که بیاد و امتحان ازمون بگیره. (زیرنویس۲!:بنا بر تحقیقات ما جانوران! معلم شیمی ما قبلا یه مدتی به صیغه اقای مندلیوف در میاد ولی به دلیل تحویل نگرفته شدن از طرف مندلیوف و در نهایت طلاق! ایشون شدیدا عقده ای میشن و به همین علت از لجش ما رو مجبور میکرده که جدول ۱۰۰۰ کیلومتری مندلیوف رو حفظ کنیم.)
در همین خیالات بودیم که خانم با چشمای پف کرده ؛ که نمایانگر این بوده که ایشون تا بوق سگ بیدار بوده تا سوالاتی واسه ما طرح کنه که حسابی حال ما رو بگیره ؛ وارد کلاس شد . اول یه نگاه عاقل اندر سفیهان به ما انداخت و پشت چشمی هم نازک کرد  و رفت که بشینه رو صندلی. همینطور که داشت رو صندلی مینشست و تو دلش هم بشکن میرد که میخواد حال ما رو بگیره . حالو احوال هم پرسی هم میکرد .همین که نشست رو صندلی ما یهو  دیدیم سر جاش خشکش زد و رنگش پرید . چشاش داشت از حدقه در میومد .( نکته: پاچه خواران در ان لحظه خیلی شانس اووردن که دور میزش نبودن وگرنه بدون هیچ توجه و شناختی خفشون میکرد.) 
ما همینطوری تو کف بودیم که  این چرا یه دفه اینطوری شد که دیدیم ایشون یک عدد یونولیت به سایز ۳x۴ که با سوزنهای ته گرد فرو رفته در ان تزیین شده بود از زیر نشیمنگاه خود بیرون اورد و با چهره ای که دیگه نوک سوزنی هم رحم در اون پیدا نمیشد به ما نشونش داد!(یعنی پدر همتونو در میارم! جوالدوز میکنم تو ......)
ما اول که این صحنه رو دیدیم خندمون گرفته بود و تو دلمون کلی خندیدیم و بشکن زدیم و به روح دست اندرکاران درود فرستادیم ولی بعدا که فهمیدیم سوزن ها رو از طرف تیزش کار گذاشته بودن و کارشونم نتیجه داده بود همچین یه خورده دلمون واسش سوخت. 
اونجا بود که ما فهمیدیم ماجرای نوشته روی تخته چی بوده و واقعا هم که چه بلایی بود . دیگه با کسی در افتاده بودیم که مندلیوف هم از دستش عاصی شده بود! حالا کی حرف ما رو باور میکرد با این سابقه خرابمون. البته درسته که ما خیلی شیطون بودیم ولی دیگه از این نامردی ها نمیکردیم.
خلاصه دیگه درگیریهای خودمون با امتحانا کم بود اینم بهش اضافه شد.دیگه از اون روز  هر روز از دفتر خانم مدیر کارت دعوت میومد که بیاید و شهادت بدیدو تعهد امضاکنید و قسم بخورید. یه روز به پیر. یه روز به پیغمبر. فرداش به قران و خدا و.....
 اون جا دیگه جای پواارو و شرلوک هلمز و خانم مارپل و دِرک خالی بود که قاتلو پیدا کنن!. این مدیر و ناظم ما که با اون همه پاچه پارگیشون نتونستن پیداش کنن.حالا ما که نبودیم. هرکی بوده نفرین وناله های معلمم شیمی و ناظم و مدیر مبارکش باشه.
زیرنویس(این دیگه واقعا زیرنویسه): این مطلب بیشتر جنبه شوخی داشت . معلم شیمی ما ادم سخت گیری بود ولی خوب درس میداد و به نظر من هم  معلم به خصوص تو دروس پایه باید سخت گیر باشه تا دو زار چیز بره تو کله ما!البته ما اون موقع هم اینو قبول داشتیم ولی واسه شیطنت یا دلداری خودمون نامردی نمیکردیمو مینداختیم تقصیر معلم !)
والسلام.......

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 235670


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها